Opublikowano w
Wycieczka klasy 7a do Gdańska i Sopotu
Wycieczka klasy 7a do Gdańska i Sopotu
Opublikowano: 05.06.2026
26.05.26 r. klasa 7a uczestniczyła w wycieczce do Gdańska i Sopotu.
W Gdańsku uczniowie zwiedzali Muzeum II Wojny Światowej oraz Stare Miasto a w Sopocie Molo. W muzeum uczniowie poznali genezę, przebieg i skutki II wojny światowej. Oglądali wystawy pokazujące losy żołnierzy i ludności cywilnej, okrucieństwo wojny.
Następnie grupa udała się do Sopotu, gdzie spacerowała po słynnym molo, jedząc przepyszne lody i podziwiając nadmorski krajobraz i piękne widoki na Zatokę Gdańską .
Wycieczka była ciekawym połączeniem edukacji historycznej z możliwością podziwiania uroków polskiego wybrzeża.