Wycieczka do Sejmu i Senatu RP
Opublikowano w

Wycieczka do Sejmu i Senatu RP

Wycieczka do Sejmu i Senatu RP
Opublikowano: 24.05.2026

8 maja na zaproszenie Pana Marszałka Włodzimierza Czarzastego nasi uczniowie mogli wejść do Sejmu RP.

W towarzystwie przewodnika obejrzeliśmy makietę prezentującą kompleks budynków sejmowych, zobaczyliśmy imponującą siedzibę władzy ustawodawczej oraz poznaliśmy historię jej powstania. W holu przyjrzeliśmy się pamiątkowej tablicy poświęconej parlamentarzystom, którzy zginęli podczas II wojny światowej, a także tablicy upamiętniającej posłów – ofiary katastrofy smoleńskiej. Pozowaliśmy też do pamiątkowego zdjęcia na słynnych sejmowych schodach.

Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że sala sejmowa w rzeczywistości okazała się większa, niż się spodziewaliśmy. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, m.in. jak często i jak długo odbywają się posiedzenia Sejmu. Okazuje się, że mogą one trwać do godziny 1 w nocy, a nawet dłużej.

Wizyta w Sejmie dostarczyła naszym uczniom wiele emocji i była ważną lekcja historii i patriotyzmu.

 

Dziękujemy Pani Pielęgniarce Szkolnej za zorganizowanie tej interesującej wizyty, a Panu Mieszkowi za tłumaczenie.