Warsztaty kulinarne w Pałacu Króla Jana III Sobieskiego
Opublikowano w

Warsztaty kulinarne w Pałacu Króla Jana III Sobieskiego

Warsztaty kulinarne w Pałacu Króla Jana III Sobieskiego
Opublikowano: 10.06.2026

9 czerwca uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w warsztatach kulinarnych „W staropolskiej kuchni”, organizowanych przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

 

Podczas zajęć uczniowie poznawali dawne tradycje kulinarne oraz charakterystyczne dla kuchni staropolskiej warzywa i potrawy. W trakcie warsztatów samodzielnie przygotowywali dania według historycznych receptur, korzystając z tradycyjnych składników i metod gotowania.
 

Zajęcia miały formę praktyczną – uczniowie gotowali, degustowali przygotowane potrawy i poznawali smaki dawnych czasów. Warsztaty były ciekawą lekcją historii i kultury, a jednocześnie okazją do wspólnej pracy i integracji.

 

Od września planowane jest rozpoczęcie cyklu warsztatów w tym miejscu, które będą kontynuacją współpracy i okazją do dalszego poznawania tradycji kulinarnych