Opublikowano w
Mistrzostwa Polski Niesłyszących w pływaniu
Mistrzostwa Polski Niesłyszących w pływaniu
Opublikowano: 24.05.2026
W Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej odbyły się Mistrzostw Polski Niesłyszących Seniorów i Juniorów do lat 14. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie.
Nasi pływacy pokazali silny charakter i sportową determinację. Zaprezentowali znakomitą formę i osiągali imponujące wyniki. Łącznie wywalczyli aż 42 medale, w tym 16 złotych krążków. W klasyfikacji medalowej zajęli drugie miejsce, ustępując jedynie klubowi z Lublina, w którego barwach startują medaliści ostatnich Igrzysk Głuchych Tokio 2025. A w konkurencjach sztafetowych zwycięstwa odnieśli nawet nad mistrzami olimpijskimi!
Na szczególne wyróżnienie zasługują juniorzy, którzy zdobyli aż 13 złotych medali i potwierdzili swój ogromny potencjał i talent. Tegoroczne mistrzostwa pokazały, że w młodym pokoleniu zawodników drzemie wielka sportowa przyszłość, a ich rozwój może w kolejnych latach przynieść jeszcze więcej sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej.
Medaliści MP:
Medaliści MP:
Jakub Piskała 🥇🥇🥇🥇🥇🥇
Julia Chmielewska 🥇🥇🥇🥉
Julia Rogala 🥇🥇🥇🥈🥉🥉
Amelia Joniuk 🥇🥇🥈🥈🥈🥉
Wiktoria Rosłonkiewicz 🥇🥇🥉
Maksymilian Garman 🥈🥈🥉🥉
Kamil Muszczek 🥈🥉🥉🥉🥉
Sztafety:
🥈 4x100zm kobiet (Rosłonkiewicz, Chmielewska, Rogala, Joniuk)
🥈4x100zm mężczyzn (Garman, Horaczynski, Maksymiuk, Muszczek)
🥈 4x100dow MIX (Chmielewska, Joniuk, Muszczek, Garman)
🥈 4x100diw kobiet (Chmielewska, Rosłonkiewicz, Joniuk, Rogala)
🥈 4x100dow mężczyzn (Muszczek, Maksymiuk, Horaczyński, Garman)
🥈 4x100zm MIX (Garman, Chmielewska, Maksymiuk, Joniuk)